Επιλογή Μαθητή μας στην Εθνική Ομάδα Debate

Την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου στους χώρους του σχολείου πραγματοποιήθηκε μια εκδήλωση της Πανελλήνιας Ένωσης Forensics, που είχε ως σκοπό την επιλογή 5 μαθητών και μαθητριών από όλη την Ελλάδα που θα στελεχώσουν την Εθνική Ομάδα Debate (Team Greece). Στη διαδικασία αυτή συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες με διακρίσεις στο debate από σχολεία της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης.

Τα άτομα που επιλέγονται έχουν την ευκαιρία να προπονηθούν με μερικούς από τους καλύτερους προπονητές debate στην Ελλάδα και να προετοιμαστούν ώστε να συμμετέχουν στο Ευρασιατικό Κύπελλο Debate, αλλά και στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα Debate (World Schools Debating Championship - WSDC) το καλοκαίρι, ως εκπρόσωποι της χώρας μας.

Ο μαθητής μας Αχιλλέας Σακελλαρίδης (ΙΒ2) κατάφερε να διακριθεί και να γίνει μέρος της Εθνικής Ομάδας Debate. Ευχόμαστε συγχαρητήρια στον Αχιλλέα και κάθε επιτυχία στην Εθνική Ομάδα για τα διεθνή πρωταθλήματα που έρχονται!

Υπεύθυνοι Ομίλου: Σ. Κάουφμαν, Π. Γκουβέλης, Φ. Κουτσοδημητρόπουλος, Γ. Φραγκιαδάκης, Α. Βαμβούκος, Γ. Βλασταράς